Суббота, 04.05.2024
«  Январь 2010  »

Главная » 2010 » Январь » 8 » 07.01.2010 УМАНЬ. В Уманській єпархії пройшло святкування Різдва Христового.
07.01.2010 УМАНЬ. В Уманській єпархії пройшло святкування Різдва Христового.
Різдво Христове радісне свято для всіх християн – і дорослих і дітей. Всі чекають його з нетерпінням. Передсвяткові дні нагадують кожній віруючій душі події, що відбувалися ще у Старому Заповіті. На Богослужінні читаються пророцтва щодо пришестя на землю Спасителя, про місце Його народження, про знамення, які супроводжували народження Богонемовляти. 6 січня в Навечір’я Різдва Христового у Свято-Миколаївському кафедральному соборі вранці о 8-й годині розпочались Царські часи після їх завершення була відслужена Літургія Василія Великого. Цей день особливо суворого посту, за давнім звичаєм православні утримуються від їжі до появи першої зірки. Також у цей день багато людей приступили до Таїнств сповіді та Причастя, щоб з очищеною душею зустріти велике Свято – народження Богонемовляти. По закінченні Богослужіння посеред храму перед іконою Свята священнослужителі проспівали тропар та кондак Різдва. Увечорі було відслужено урочисте Святкове Всенічне бдіння, яке очолив Преосвященнійший Пантелеімон, єпископ Уманський і Звенигородський. Йому співслужили клірики кафедрального собору. Богослужіння пройшло на одному диханні, всі присутні молились і уважно слухали читання та спів святкових молитов. Урочисте Богослужіння, величний спів хору, освітлення прикрашеного храму, Різдвяний Вертеп – все це наповнювало душу благоговійним трепетом, радістю, надією, що молитви кожного будуть почуті, що Господь не залишить душу, яка довірилась Йому. О 12 годині ночі була відслужена святкова утреня та Літургія, її очолив протоієрей Анатолій Чернишенко йому співслужили клірики собору протоієрей Олександр Самотуга та протодиякон Петро Вірста. Вранці друга Божественна Літургія розпочалась о 9 годині ранку. Її очолив Преосвященнійший Пантелеімон, єпископ Уманський та Звенигородський. На Літургії була присутня велика кількість людей, не тільки прихожан собору, а і таких, що рідко відвідують храм. Кожен знає це велике Свято і прагне сам прийти помолитись до Народженого Немовляти Христа, привести своїх діток. На літургії Преосвященнійшщий Пантелеімон зачитав Різдвяне послання Блаженнійшого Володимира, митрополита Київського і всія України, Предстоятеля УПЦ. По закінченні Літургії відслужили святковий молебень і Владика Пантелеімон у своїй проповіді привітав всіх з Різдвом Христовим, пояснив його значення для нас православних віруючих. Усім присутнім з благословіння владики були подаровані іконки Різдва Христового.

Прес-служба єпархії
Категория: Общее | Просмотров: 722 | Добавил: Alex | Рейтинг: 5.0/1 |