Четверг, 02.05.2024
«  Январь 2011  »

Главная » 2011 » Январь » 15 » 14.01.2011. УМАНЬ. СВЯТО ОБРІЗАННЯ ГОСПОДНЬОГО. Ювілейний день владики Пантелеімона.
14 січня Православна Церква відзначає два великих свята Обрізання Господнє та пам'ять святителя Василія Великого.
А також в цей день наш правлячий архієрей Преосвященнійший Пантелеімон відзначав п’ятидесятий день свого народження, 25 років монашеського постригу та 10 років архієрейської хіротонії.
Напередодні свята було відслужене урочисте Всенічне бдіння з освяченням хлібів. Була присутня велика кількість прихожан, яскраве освітлення, спокійний та молитовний спів кліроса, ладан, що здіймався вгору, вливали в душу відчуття свята, вслухаючись в слова стіхір кожна присутня в храмі людина зверталась в молитві до Господа та святителя Василія.
Святкова Літургія розпочалась о 9 годині ранку. Її очолив Преосвященійший Пантелеімон, йому співслужили секретар єпархії Вадим Паєвський клірики Уманської єпархії. На урочистій архієрейській Літургії усі присутні в храмі уважно молились. Звуки молитв, які виконував архієрейський хор, проникали у всі частини храму, заповнювали душу молільників, відвертали від земної суєти, своїх думок, залишалась лише одна молитва до Господа.
По закінчені Літургії був відслужений святковий подякувальний молебень, на якому протодияконом було виголошене многоліття Преосвященнійшому Пантелеімону.
Потім владику вітали із днем народження секретар єпархії прот. Вадим, прот. Анатолій Сапсай, регент хору прот. Ростислав Рябий, ігуменя Свято-Георгіївського монастиря Рафаїла, ігуменя жіночого монастиря на честь святого великомученика і цілителя Пантелеімона, недільна школа Свято-Успенського храму м. Умані, прихожани собору.
Після привітань владика нагородив прот. Анатолія Чернишенка митрою.

Категория: Общее | Просмотров: 811 | Добавил: Alex | Рейтинг: 4.7/3 |