Суббота, 04.05.2024
«  Январь 2012  »

Главная » 2012 » Январь » 16 » 15.01.2012 БІЛА ЦЕРКВА."Он жил во славу Божию". (Надпись на памятнике старца Серафима)
15 січня 2012 р. удень пам'яті преподобного Серафима Саровського чудотворця престольне свято відзначив головний храм Білоцерківської єпархії - Спасо-Преображенский кафедральний собор м. Біла Церква, у якому один із престолів освячений на честь прп. Серафима. З нагоди свята у кафедральному соборі було звершено святкове богослужіння, яке очолив Високопреосвященніший Митрофан, архієпископ Білоцерківський і Богуславський. Йому співслужили архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон, єпископи Городницький Олександр, Рокитнянський Никодим, настоятелі монастирів, благочинні та духовенство єпархії.
Заради чистого, нічим не замутненого спілкування з Богом йшли великі російські молитовники в дрімучі ліси. Нічого не просили, харчувалися, чим доведеться. Але слава про праведне їх життя, про цілющої силі їх молитов невідомими шляхами розходилася по всій землі. І йшли до праведного і малий, і великий - все з бідами, хворобами і турботами. Одним з таких духовних лікарів став в першій третині XIX століття ієромонах Саровського монастиря преподобний Серафим Саровський. Останні 40 років життя старець жодного разу не залишав монастирських володінь. Чималий час провів він у мовчанні і самітництві. Задовго до прославлення в 1903 році його зображення ставилися на божницю і шанувалися нарівні з іконами. Минуло 100 років, але любов до Божого угодника не зменшується, а зростає.
Після Літургії звершено молебень до преподобного Серафима Саровського.
Архієпископ Митрофан поздоровив архієреїв, духовенство та вірян з пам'яттю святого, який глибоко шанується віруючим народом на теренах історичної Русі.
У слові-відповіді Архієпископ Пантелеімон подякував Владиці за добрі слова, висловив побажання, щоб братія монастиря примножувала духовні традиції обителі та доклала зусиль для перетворення монастиря на один з православних центрів як для віруючих Білоцерківської єпархії так і паломників з інших регіонів України, пам’ятаючи слова преподобного отця Серафима: «Спасайтесь, не унывайте, бодрствуйте, днесь нам венцы готовятся".

Категория: Общее | Просмотров: 692 | Добавил: Alex | Рейтинг: 5.0/1 |