Понедельник, 29.04.2024
«  Январь 2009  »

Главная » 2009 » Январь » 1 » 22.12.2008 КИЇВ. Преосвященнійший Пантелеімон взяв участь у відспівуванні ігумені Маргарити (Зюкіної).

22 грудня у Свято-Миколаївському соборі Свято-Покровського жіночого монастиря відбулося відспівування та поховання колишньої настоятельки обителі — ігумені Маргарити (Зюкіної).
Богослужіння відправив Митрополит Київський і всієї України Володимир. Його Блаженству співслужили: ректор Київських Духовних академії і семінарії архієпископ Бориспільський Антоній, єпископи: Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Новокаховський і Бериславський Іоасаф, Переяслав-Хмельницький Олександр (секретар Прнедстоятеля УПЦ), намісник Свято-Введенського чоловічого монастиря міста Києва архімандрит Даміан (Давидов), а також духовенство Свято-Покровської обителі.
Спочатку до віруючих звернувся Блаженніший Митрополит Володимир. «Ми зібралися, щоб попрощатися з матінкою Маргаритою. Вона була справжньою черницею і справжньою ігуменею. Помолимося, щоб Господь упокоїв її душу та направив до райських обителей, де вона буде молитися за всіх нас та за наш монастир», — сказав Архіпастир.
Після відспівування гроб із тілом спочилої було перенесено до монастирського кладовища, де її і було поховано.
Прийшли попрощатися з матушкою і перші особи держави – Президент України Віктор Ющенко та Голова Верховної Ради України Володимир Литвин.
Нагадаємо, що матінка Маргарита відійшла до Господа 19 грудня. Вона керувала Свято-Покровською обителлю із 1978 по 2005 рік.
Матушка Маргарита прийшла до обителі у сімнадцять років. На час її ігуменства припало і відродження Покровського монастиря.
Завдяки трудам спочилої настоятельки у ньому несуть послух близько 300 черниць. При обителі матінка Маргарита організувала богадільню. Також за час її ігуменства були покриті позолотою бані Свято-Миколаївського собору монастиря.
У 2005 році ігуменя Маргарита передала управління монастирем своїй наступниці — монахині Калісфенії (Шамайло).

Категория: Архипастырь | Просмотров: 1135 | Добавил: eparhia-uman | Рейтинг: 0.0/0 |