Суббота, 27.04.2024
«  Март 2009  »

Главная » 2009 » Март » 7 » 02.03.2009 УМАНЬ. Розпочалося читання Великого канону прп. Андрія Критського.
02.03.2009 УМАНЬ. Розпочалося читання Великого канону прп. Андрія Критського.

На першій седмиці посту на вечірньому богослужінні по уставу Православної Церкви служиться велике повечір’я з каноном преподобного Андрія Критського (в понеділок, вівторок, середу й четвер).

Початок вечірнього богослужіння у кафедральному соборі було призначено на 17-ту годину.

Ще до призначеного часу храм був повен прихожан. Люди в благоговійному мовчанні чекали початку служби. І ось пролунав очікуваний виголос священика: «Благословен Бог наш…» після читання початкових молитов зазвучав у храмі особливий проникливий, незрівнянний наспів Великого покаянного канону «Помощник и Покровитель бысть мне во спасение…», під час співу преосвященніший Пантелеімон, єпископ Уманський і Звенигородський вийшов у центр храму на архієрейську кафедру для читання Великого канону.

Владика сам читав усі дев’ять пісень, на кожен приспів присутні в храмі ложили земний поклон. На спів хору відгукувалась душа кожного молільника, слухаючи читання тропарів, кожен бачив свої гріхи, із глибини кожного віруючого серця виходили слова «Помилуй мя, Боже, помилуй мя», адже лише Господь може дати сили не грішити і очистити гріхи душі, що кається. Лише до Господа звертається змучена душа і благає розради, прощення і допомоги. Образи з Старого заповіту, яскраво змальовані преподобним Андрієм Критським, нагадували нам наше власне гріховне становище, затьмареність в кожному з нас образу Божого, викликали жаль за марно втраченими роками, прожитими без Бога, та з самого серця кожного віруючого виливалась молитва, про те, щоб той час, котрий у нас ще залишився, Господь сподобив нас прожити в мирі та покаянні у лоні Єдиної Святої Соборної і Апостольської Церкви.

Пресслужба єпархії.
Категория: Архипастырь | Просмотров: 868 | Добавил: eparhia-uman | Рейтинг: 0.0/0 |