Пятница, 19.04.2024
Благочиния [0]
Статьи и публикации [1]

Главная » Статьи » Проповеди

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОГО ПАНТЕЛЕІМОНА, Архієпископа Уманського і Звенигородського

«... Очистим чувствия,
и узрим неприступным светом
воскресения Христа блистающася,
и радуйтеся рекуща
ясно да услышим, победную поюще».
Пісня 1-ша Пасхального канону

Возлюблені о Господі високоповажні пастирі, всечесне чернецтво, боголюбиві брати і сестри – чада Святої Православної Церкви!
Милістю Божою знов і знов із сердечною радістю вітаю всіх вас натхненними і незмінно великими словами пасхального благовістя:

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Сповнені радості в цю святу і урочисту ніч ми возносимо подяку Богові, який дозволив нам знову і знову доторкнутись до таємниці Воскресіння Христова, відчути велике торжество перемоги над дияволом, гріхом і смертю. Воскресінням з мертвих Господа нашого Ісуса Христа завершився Божественний подвиг порятунку грішної людини. Воскресіння Христове – це непорушне свідоцтво того, що Ісус насправді є Господь наш і Бог наш, Слово Боже, яке стало плоттю. Тіло і Кров Христові, не зливаючись і не розділяючись з Божественною сутністю, не могли бути вдержані пеклом і смертю, оскільки перебували в єдності з Тим, Хто за своїм Божеством є і Воскресіння і Життя. І сьогодні всі ми, і ті, хто трудився, і ті, хто не трудився, і праведні і грішні, закликаємося Любов'ю Божою на свято Життя і Безсмертя. «…Богатии и убозии, друг со другом ликуйте. Воздержници и ленивии, день почтите. Постившиеся и непостившиеся, возвеселитеся днесь…» (Слово на Пасху свт. Іоанна Златоуста).
Догмат про Воскресіння Христове є крає угольним каменем Православ'я, без якого немислимо християнство взагалі. «Аще же Христос не воста, суетна вера ваша, еще есте во гресех ваших…» (1Коринф. 15,17). Ні строгість нашого аскетичного подвигу, ні самовіддане терпіння усіляких негараздів і поневірянь, ні старанна великотрудна молитва не мають ніякого сенсу без свідоцтва,що живий Той, в Ім'я Якого все це робиться. Хто допомагає нам у нашому подвигу, і Чиє Ім'я ми всі носимо. І багатовікова історія Православної Церкви непогрішно свідчить про істинність Воскресіння Христа. Великі знамення та чудеса, що відбуваються в Ім'я Христове, святість тих, хто щиро прагне йти Його слідами, впевнювали і впевнюють нас у цьому. Перемоги у духовних битвах, які звершуються Іменем Ісусовим і силою Животворящого Хреста Господнього вселяють у наші серця велику радість про те, що «…воістину Воскрес Христос!», про те, що «…Якщо Бог за нас, хто проти нас?...» (Рим. 8, 31).
Відчувши Благодатну Пасхальну радість, не станемо ж, возлюблені брати і сестри, марнувати цей дорогоцінний дар даремно, міняючи його на порожні забави нашого часу і на гріховні втіхи серця гріховної людини. Причина наших незгод і страждань завжди гніздиться в нашому відступі від Бога і виконання Його святої волі. Щоб відвернути нас від цього згубного шляху, по великій Божій любові і Його безмежному милосердю, Господь, що не хоче «…смерти грешника, но еже обратитися нечестивому от пути своего и живу быти ему…» (Іез.33:11), посилає нам життєві випробування, покликані відвести нас від шляху гріха. І чим небезпечніші наші відхилення, і чим більше ми бажаємо перебувати в них, тим більш великі випробування посилаються нам. Так було завжди, і в древні часи, і в період безбожної влади, так є і зараз. Ці гіркі ліки, що посилаються Небесним Отцем, є знаком того, що в нас розвивається небезпечна хвороба. Древо нашого життєвого хреста завжди зростає на ґрунті нашого серця. І чим швидше ми це усвідомимо, і принесемо Богові плоди покаяння, тим швидше до нас повернеться мир, любов Божа і благополуччя.
Нам потрібно намагатися свято зберігати церковну єдність і простягати руку допомоги всякій людині – як віруючій, так і невіруючій, як праведному, так і грішнику. Нам необхідно працювати за ради перетворення цього світу, наповнюючи його згодою, правдою, любов'ю і красою. Ця праця і важка, і вимагає багато часу та зусиль. Але лише вона, по милості Божій, здатна перемогти нинішні біди і незгоди, зцілити ворожнечу і відокремленість людей один від одного, позбавити нас від смутку і відчаю. Отримуючи від Господа і сили, і розум, ми повинні обернути все це на служіння Йому, Його Святій Церкві і нашим ближнім.
Поспішаю розділити радість Святої Пасхи з кожним, хто сповідає Воскреслого Христа, і зі всіма людьми, жити серед яких судив нам Господь. Радість, мир, благодатну допомогу в добрих справах хай дарує всім вам Воскреслий з гробу Спаситель миру!

Ще раз сердечно поздоровляю вас зі Святом Свят і Торжеством з Торжеств, і звертаюсь до всіх вас із словами вітання святих апостолів:

ХРИСТОС ВОСКРЕС!
ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

Архієпископ Уманський і Звенигородський

Пантелеімон

Пасха, 2014 рік.

Категория: Проповеди | Добавил: Alex (21.04.2014)
Просмотров: 669 | Рейтинг: 0.0/0 |