Пятница, 29.03.2024
Благочиния [0]
Статьи и публикации [1]

Главная » Статьи » Проповеди

РІЗДВЯНЄ ПОСЛАНННЯ ПРЕОСВЯЩЕННІШОГО ПАНТЕЛЕІМОНА, Єпископа Уманського і Звенигородського.

РІЗДВЯНЄ ПОСЛАНННЯ
ПРЕОСВЯЩЕННІШОГО ПАНТЕЛЕІМОНА,
Єпископа Уманського і Звенигородського,
боголюбивим пастирям, всечесному чернецтву та всім вірним чадам Уманської єпархії

Лщуют Ангели вси на Небеси, и радуются человецы
днесь: играет же вся тварь Рождшагося ради
в Вифлееме Спаса Господа: яко всякая лесть идольская преста,
и царствует Христос во веки.
Стихира на литии в канун праздника

Возлюблені у Господі всечесне пресвітерство і дияконство, боголюбиве чернецтво, брати і сестри і всі вірні чада церковні! В цей святий і всерадісний день вітаю всіх вас з великим і світлим святом Різдва Христового! Знову святі різдвяні дні звертають до Господа наш розум і серце, слугують нашому духовному повчанню, оновлюють в нас переживання єдності з Богом і один із одним в Церкві Христовій, створеній і очолюваній Ісусом Христом. Перебуваючи в молитовному спогляданні біля Віфлеємських ясел, ми знову і знову випробовуємо себе: як відповідаємо ми на любов Господа, що послав Сина Свого Єдинородного, «щоб всякий віруючий в Нього, не загинув, але мав життя вічне» (Ін. З, 16). Коли Віфлеємські пастухи почули слова Ангела: «Я сповіщаю вам велику радість, яка буде всім людям» (Лк. 2, 10), - вони сприйняли її всією душею, як спільну радість, бо всі запрошені до радості великого свята Різдва. Біля ясел Немовляти Христа ми відчуваємо і знаємо, що справді всиновляємося Богові (Гал. 4, 4-5), стаємо причасниками істинно вічного життя з Богом. Немає в світі такої радості, яку дає людям той, що Народився сьогодні, -як говорить Апостол, «не бачило того око, не чуло вухо, і не приходило те на серці людині, що приготував Бог тим, що люблять Його» (1 Кор. 2, 9). Навколишній світ усе частіше кличе нас поклонитися ідолам слави, влади, достатку, задоволень. Але Церква знає: цей шлях веде в нікуди. Йдучи по ньому, ми отримаємо не свободу, а рабство, не радість, а розчарування, не силу, а руйнування, не життя, а смерть. Слідуючи ж за Христом, за волхвами і пастухами, які не роздумуючи повірили в Нього, ми не тільки знайдемо дійсне благо, але зможемо просвітити весь світ - словом, справою, молитвою. До цього закликаю всіх вас - і чад церковних, і тих, хто ще знаходиться на шляху до храму і до Христа. Прийдіть, дорогі мої, разом зустрінемо Богонемовля, приносячи Йому в дар наше життя, нашу віру, нашу рішучість відважно і неліниво трудитися в ім'я Його, ради блага Церкви і всіх людей, що потребують нашої допомоги. Рік, що пройшов, був для всієї повноти Руської Православної Церкви визначним і знаковим. 1 лютого 2009 року у Москві, в кафедральному соборному храмі Христа Спасителя, звершено поставлення (інтронізацію) Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, обраного на Моковський Патріарший престол Помісним Собором Руської Православної Церкви 27 січня. Не менш важливою подією для Української Православної Церкви став перший архіпастирський приїзд новообраного Патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Україну, який тривав з 27 липня по 5 серпня 2009 року. Під час свого візиту Його Святість відвідав великі святині нашої землі: Києво-Печерську, Почаївську, Святогорську лаври, місце хрещення святого рівноапостольного князя Володимира - Херсонес, храми та монастирі нашої Церкви, а також взяв участь у святкових заходах з нагоди 450-річчя принесення на Волинь Почаївської чудотворної ікони Божої Матері та 350-річчя знайдення нетлінних мощей преподобного Іова Почаївського. Все це ми, православні, розцінюємо як прояви Божої Милості до боголюбивої пастви Української Православної Церкви. Ще раз вітаю вас, дорогі мої брати і сестри, з великим спасаючим святом Різдва Христового і наступаючим новоліттям! Благовоління Боже, сповіщене у Віфлеємі Ангелами, хай супроводжує в житті кожного з вас, допомагаючи долати труднощі і незгоди. Благодать Господа Нашого Ісуса Христа нехай завжди перебуває з Вами. Амінь (1 Фес. 5, 28).

Різдво Христове 2009/2010р.
Єпископ Уманський і Звенигородський
Категория: Проповеди | Добавил: Alex (29.12.2009)
Просмотров: 1402 | Рейтинг: 5.0/1 |