Понедельник, 29.04.2024
«  Январь 2014  »

Главная » 2014 » Январь » 19 » Cвято Хрещення Господня
Cвято Хрещення Господня
19 січня Свята Православна Церква відзначає свято Хрещення Господнього. Напередодні свята, у суботу ввечері, було відслужено урочисте святкове всенічне бдіння з освяченням хлібів. Цього року велике двунадесяте свято припало на недільний день, тому на вечірньому Богослужінні і вранці на святкових літургіях була величезна кількість молільників. Після першої літургії було відслужено велике освячення води по завершенні якого всі присутні вийшли на церковне подвір’я і стали довкола храму, а священноінок Антоній окропив всіх водою і освятив всім воду.
Другу літургію очолив Високопреосвященнійший Пантелеімон, архієпископ Уманський і Звенигородський. Після заамвонної молитви владика Пантелеімон у співслужінні кліриків собору очолив велике освячення води. Потім молільники вийшли на подвір’я собору і владика кожному освятив принесену ними воду. Раптом на свято пішов сніг, у попередні дні нічого не нагадувало про зиму, а на свято Господь благословив нас снігом, немовби нагадуючи про білий одяг, тобто чистоту душі, яку ми отримуємо в Таїнстві Хрещення.
Ввечері того ж дня на вечірньому Богослужінні владика відслужив акафіст Хрещенню Господню, йому співслужили клірики кафедрального собору. Помолитись на акафіст прийшло чимало прихожан. Неспішне читання акафісту настроювало на молитву, відволікало від життєвих турбот, надихало душу на славлення Господа. Після закінчення акафісту Владика помазав усіх святим маслом.

Категория: Общее | Просмотров: 831 | Добавил: Alex | Рейтинг: 0.0/0 |