Понедельник, 06.05.2024
«  Январь 2011  »

Главная » 2011 » Январь » 2 » 2.01.2011 КИЇВ. Преосвященнійший Пантелеімон пийняв участь у Богогслужінні в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.
У неділю, 2 січня, Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.
Йому співслужили: архієпископи: Люблінський і Холмський Авель, Тверський і Кашинський Віктор, Істринський Арсеній,  Львівський і Галицький Августин, Вінницький і Могильов-Подільський Симеон, Криворізький і Нікопольський Єфрем, Сарненський і Поліський Анатолій, Вишгородський Павел, Ізюмський Онуфрій, Бориспільський Антоній,  Переяслав-Хмельницький Олександр,  єпископи: Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Гатчинський Амвросій, Смоленський і Вяземський Феофілакт, Макіївський Варнава, Володимир-Волинський і Ковельський Никодим, Шепетівський і Славутський Володимир, Макарівський Іларій, Васильківський Пантелеімон, Городницький Олександр, Днепродзержинський і Царичанський Володимир.
За  богослужінням собор архієреїв висвятив  у  єпископа клірика Київської  єпархії архімандрита Філарета (Кучерова). Згідно зрішення Священного Синоду Української Православної Церкви, який відбувся під головуванням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України 23 грудня 2010 року, новорукопокладений архієрей носитиме титул «Дрогобицький» (журнал №46).
Після відправи Блаженніший Митрополит Володимир звернувся до висвяченого єпископа зі словом настанови та  вручив йому архієрейський жезл, після чого, владика Філарет благословив вірян першим архієрейським благословенням.
Напередодні ввечері, у залі засіданнь Священного Синоду УПЦ, що при предстоятельській резиденції у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, відбулося наречення архімандрита Філарета (Кучерова)  у єпископа Дрогобицького.
Єпископ Філарет (Кучеров Сергій Іванович) народився у місті Києві. Духовну освіту здобув  Московській духовній семінарії та Київській духовній академії. Також майбутній архіпастир здобув і медичну освіту. Начаючись у Москві ніс послух іподиякона Святішого Патріарха Алексія ІІ. У 1996 році прийняв чернецтво з ім’ям Філарет на честь свт. Філарета (Амфітеатрова),  Митрополита Київського та поступив до братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. У 2003 році призначений головою Синодального відділу Міссія соціальної допомоги дітям, а у 2008-му - настоятелем столичної парафії в ім’я преподобного Сергія Радонезького.

Категория: Архипастырь | Просмотров: 825 | Добавил: Alex | Рейтинг: 5.0/1 |