Четверг, 16.05.2024
Благочиния [0]
Статьи и публикации [1]

Главная » Статьи » Проповеди

Різдвяне послання Преосвященнійшого Пантелеімонa, єпископа Уманського і Звенигородського.
«Избавление посла Господь людем Своим»
 (причасний свята)

Нині Свята Православна Церква святкує велику, радісну і спасительну подію: Різдво Христове, втілення Слова Божого, котре принесло нам нову, незбагненну звістку про Бога, про людину, про весь світ.
Господь Бог з невимовної любові до людей «дав Свого Єдинородного Сина, аби кожний, хто вірить у Нього, не загинув, але мав вічне життя, щоб світ врятувався через Нього, аби викупити тих, що під законом, щоб ми одержали усиновлення» (Ін. 3, 16-17; Гал. 4, 4-5).
Бог у Христі з’явився нам небувалим і незбагненним чином і тільки Він міг так відкритися людині у втіленні Христовому: Бог став одним із нас. Але не в славі, а в немощі; безпомічним і знедоленим. Цієї першої ночі, коли Бог став людиною, він долучився до найважчої людської знедоленості. Ніхто не прийняв Його Матері під свій дах; усі вважали Його чужим, усі відіслали Його в далеку і безкінечну путь, котра простиралася перед мандрівниками без прихистку і без пошани. Ніхто не був готовий відкрити Йому своєї домівки, і в нічній тиші Діва Богородиця та Йосип Обручник опинилися у бідній Віфлеємській печері. Божі Ангели, наші Небесні вісники, першими прославили величну подію народження Богонемовляти Христа і у священній радості заспівали гімн любові і миру: «Слава Богові у високості, і на землі мир, в людях доброї волі!» (Лк. 2, 14).
Цієї Різдвяної ночі благодать осяяла своїм світлом людей чистого серця – віфлеємських пастухів, котрі охороняли стада на полях. І мудрі волхви також прийшли до Богонемовляти, тому що бачили зірку Його на Сході (Мф. 2, 2). Ця таємнича зірка, що з’явилася на небі, вказала їм шлях до місця народження Христа Спасителя.
В цьому незвичайному, чудесному прославленні Різдва Христового воістину з’єдналися небо і земля: ангельське славослов’я – з хвалою простих пастушків, поклоніння мудрих волхвів зі Сходу із світлом Віфлеємської зорі. Увесь всесвіт духовно торжествує, тому що Господь з’явився у плоті. З того часу велична і радісна подія Різдвяної ночі об’єднує всіх християн, вселяючи в них надію на духовне відродження і встановлення на землі благої волі Божої.
Православна Церква, вірна своїм віковим традиціям, трепетно і свято береже і несе по всій землі слова примирення і любові, і ми, її вірні чада, разом з усім нашим народом прагнемо наблизити торжество загального миру.
Ми слідуємо за Христом, за волхвами і пастухами, котрі не роздумуючи повірили в Нього, і ми не тільки тим самим віднаходимо істинне благо, але зможемо просвітити весь всесвіт – словом, справою, молитвою.
Прийдіть, дорогі мої, вшануємо разом Богонемовля, приносячи йому в дар наше життя, нашу рішучість дерзновенно і старанно трудитися в Його Ім’я, заради блага Церкви і всіх людей, які потребують нашої допомоги.
Різдво Христове є для нас невичерпним джерелом миру і благовоління, і в ньому ми будемо черпати нові сили для торжества загального миру, котрого так чекає людство. «Шукаючи миру і прагнучи до нього» (1 Пет. 3, 11), трудами сприяти нашій державі, Українській Православній Церкві і єпархії, поєднуючи з цілковитою відданістю Православній вірі і високу громадянську свідомість, до чого завжди закликає нас Свята Церква.
Возлюблені у Господі чесні пастирі, всечесні іноки та інокині і всі благочестиві чада нашої єпархії!
Сердечно вітаю вас зі святом Різдва Христового, святом безкінечної Божественної любові, явленням у світ Христа Спасителя, Примирителя і Покутника роду людського.
Народжений у Віфлеємі Господь в новолітті, що настало, нехай осінить усіх нас благодаттю Своєю, щоб постійно зігріваючи в собі живу любов до Бога справами любові і милосердя, щирими молитвами, істинним каяттям і причащанням Святих Христових Таїн, ми завжди перебували в духовній радості.
Давайте ж будемо, возлюблені чада, виконувати заповіти Христові, спрямовуючись вірою до вічного спасіння.
«Радійте, вдосконалюйтеся, втішайтеся, будьте однодумні, майте мир – і Бог любові та миру буде з вами» (2 Кор. 13,11). Амінь.

Різдво Христове 2008-2009
Єпископ Уманський і Звенигородський
м. Умань

Категория: Проповеди | Добавил: eparhia-uman (26.12.2008)