Понедельник, 29.04.2024

ПАСХАЛЬНЕ ПРИВІТАННЯ
ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОГО ПАНТЕЛЕІМОНА,
Архієпископа Уманського і Звенигородського
Пастирям, чернецтву і всім боголюбивим чадам Уманської єпархії

«Воскрес Христос... всім подаючивоскресіння!»
(Кондак 1-го гласу)
Возлюблені у Господі пастирі,
чесне у Христі чернецтво,
боголюбиві миряни – брати і сестри!
У радісні пасхальні дні, духовно тріумфуючи, богонатхненно прославляючи воскреслого із гробу Христа Життєдавця, вітаю Вас радісними переможними словами:
ХРИСТОС ВОСКРЕС!
ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!
Ці чудові слова як за часів святих апостолів, очевидців Воскреслого Господа (Лк. 24, 33‑36;), так і у всьому подальшому житті Церкви висловлюють істину Воскресіння Христового і торжество християнської любові, віри і надії на наше безсмертя. Господь Ісус Христос – Первісток з померлих воскрес із гробу, щоб в Пришестя Його і ми ожили в життя вічне (1Кор. 15, 20-23).
Воскресіння з мертвих Господа нашого Ісуса Христа стало вінцем усіх справ Його в спокуті роду людського і примирення з Богом. І людина у Христі Ісусі удостоюється богоусиновлення та спадкування життя вічного (Кол. 1, 19-20).
Воскреслий Господь наш Ісус Христос дарує усім Свою спасенну жертовну любов, сприйняту кожним віруючим у найтіснішому єднанні з Ним у Таїнстві Святого Причастя (Ін. 6, 56;) на відпущення гріхів і на життя вічне (Мф. 26, 26-28).
Навчаючись істинам віри Христової, гідно, не в суд або в осудження, долучимося Святих і Животворящих Христових Тайн, щоб в здоров'ї, любові та мирі, в неослабній творчій праці на славу Божу і на благо нашої Вітчизни пройти свій земний життєвий шлях і, по відході до Господа, сподобитися спадкування життя вічного і радості прославлення в оселях Отця Небесного – Пасхи Христової, вічної, рятівної з усіма святими.
Нехай Воскреслий Спаситель вдихне в наші душі твердий намір виконувати Його заповіді! Господь не вимагає від нас непосильних подвигів. Звільняючись з полону гріха, прямуючи до сяючого світла Христового, ми множимо в душі вічні багатства: «Збирайте собі скарби на Небі... Бо де скарб твій, там буде і серце ваше» (Мф. б, 20-21).
Будемо ж неухильно слідувати шляхом спасіння! Зігріємо теплом сердець тих, хто сьогодні страждає і переживає труднощі. Кожним днем нашого життя виконуючи заповідь Христову: «Так нехай світить світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі справи і прославляли Отця вашого Небесного» (Мф. 5, 16).
«Нехай воскресне Бог і розточаться вороги Його!» – проголошуємо ми в ці Пасхальні дні. Нехай воскресне Бог і в наших серцях і розточаться брехня, ворожнеча, злість, чвари і усілякі розділення в житті нашому і прибуде добро, любов і віра!
Радіючи про Христа Воскреслого, Звершителя нашої віри і спасіння, гаряче вітаю всіх вас зі Святом Святої Пасхи!
«Нехай прославиться Ім'я Господа нашого Ісуса Христа в вас, і ви в Ньому, по благодаті Бога нашого, і Господа Ісуса Христа» (2Сол. 1, 12).

ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

† ПАНТЕЛЕІМОН
АРХІЄПИСКОП
УМАНСЬКИЙ І ЗВЕНИГОРОДСЬКИЙ