Понедельник, 29.04.2024
Благочиния [0]
Статьи и публикации [1]

Главная » Статьи » Статьи

Різдвяне послання ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОГО ПАНТЕЛЕІМОНА, Архієпископа Уманського і Звенигородського

"'Христос рождається, славіте:
Христос з небес, зустрічайте;
Христос на землі, возвеличуйте! ".
1-й ірмос Різдвяного канону

Возлюблені у Господі пастирі, чесне у Христі чернецтво, боголюбиві миряни - брати і сестри!

Знову чуємо ми урочисту ангельську пісню: «Слава в вишніх Богу, і на землі мир, у людях благовоління! » (Лк. 2. 14). Церква зустрічає на землі Предвічного Бога, Який, народившись у Віфлеємі від Приснодіви, став Людиною. «Мир залишаю вам, мир Мій даю вам, - говорить Спаситель» (Ін. 14. 27). Світ, що подається Богом і в Ньому втілений, знищує гріховні пристрасті і мирські негаразди. Цей світ нічого спільного не має з життєвою самозаспокоєністю, він підносить її до величного Божого Царства, причаститися якому вже тут, на землі, може кожен християнин. Святитель Василій Великий називав Божий світ «найдосконалішим з благословінь».
Господь Іісус Христос - завжди в центрі нашого життя і нашого свідчення світові. І Церква наша не перестає йти шляхом, накресленим їй Самим Богом, проповідуючи вчення Христове про спасіння, «щоб увірував світ» (Ін. 17: 21).
Наша радість, наша віра, наша молитва, наші добрі справи - все, що повинно складати життєвий подвиг православної людини, - нехай свідчить про Христа ближнім і дальнім, нехай робить нас сіллю землі і світлом світу (Мф. 5: 13, 14), просвіщаючи всіх, хто шукає істини, любові і чистоти.
Втілений Бог Слово приніс мир всім, хто вірує в Нього і слідує за Ним, взявши хрест свій. Але треба чесно відповісти на питання, заглянувши в глибину власних сердець: чи не занадто часто ми живемо по своїй волі, забуваючи про волю Божу і Його заповіді, покладаємося лише на людські сили, забуваючи про силу Божу?
Будемо ж пам'ятати, дорогі мої, що істинний світ дається тільки Господом. Тільки простуючи слідом за Віфлеємською зіркою по шляху Христову, ми знайдемо благе і мирне життя на землі і вічний мир в Його Небесному Царстві. Тільки мир Христовий перемагає ворожнечу віку цього, тільки закріпивши цей світ у своєму серці, людина може встояти у всіх життєвих бурях і нести примирення ближнім і дальнім, перетворюючи життя вірою, правдою, чистотою і любов'ю.
У світі знову неспокійно. Та ми віруємо, що Господь допоможе нам, православним християнам, своїм добрим прикладом і дією спонукати всіх до мудрого і справедливого вирішення всіх суперечок і розбіжностей.
Усіх вас, дорогі мої, сердечно вітаю зі святом Різдва по плоті Господа нашого і Спасителя Іісуса Христа! Нехай благословить Христос усіх нас в наступаючому новому році миром, здоров'ям і успіхом у кожній добрій справі! Нехай принесе Він в наші будинки, міста і села радість жити у злагоді, любові і правді Його. У це найурочистіше свято звертаю до вас слова святого апостола Павла: «Браття, радійте, удосконалюйтесь, тіштеся, будьте однодумцями, - і Бог любові та миру буде з вами» (2 Кор. 13. 11). Амінь.

Архієпископ Уманський і Звенигородський ПАНТЕЛЕІМОН

Різдво Христове

2013р. м. Умань

Категория: Статьи | Добавил: Alex (03.01.2013)