Пятница, 03.05.2024
«  Февраль 2009  »

Главная » 2009 » Февраль » 27 » 15.02.2009 УМАНЬ. Стрітення Господнє.
15.02.2009 УМАНЬ. Стрітення Господнє.

Урочисте богослужіння на свято стрітення Господнього Преосвященніший Пантелеімон, єпископ Уманський і Звенигородський здійснював у кафедральному соборі м. Умані у співслужінні кліриків собору.

В цей день було відслужено дві Божественні літургії, рання літургія розпочалася о 6-й годині 40 хвилин, після неї відбулося освячення свічок за спеціальним чином, таке освячення здійснюється лише раз на рік, саме у день Стрітення Господнього. Люди з радістю освячували для себе свічки, знаючи їх благодатну силу, а також, тому, що саме Стрітенську свічку, згодом, у Великий Четвер, потрібно буде запалити під час читання Страсних Євангелій.

Пізня Літургія, очолювана владикою Пантелеімоном розпочалася о 9-й годині. Храм був вщерть заповнений людьми. Велична служба, святкові облачення владики та священиків урочистий спів хору, усе це впливало на душі людей, котрі у цей день завітали до храму, а їх було сила-силенна, і зовсім невелика частина ‑ постійні прихожани собору, більшість люди малоцерковні кожен ‑ зі своїми щоденними клопотами, та проте, жодна душа не могла залишитися байдужою до торжества віри і благодаті, котре звершувалося у храмі.

По закінченні пізньої Божественної літургії владика Пантелеімон відслужив водосвятний молебен з чином освячення свічок, окропляючи свою численну паству освяченою водою владика виглядав дуже втішеним, адже так багато людей сьогодні знайшли час прийти до храму, відмовившись від повсякденної суєти, а, значить ,обов’язково, на кожну людину разом з краплинами свяченої води проллється і частинка Божої благодаті, а відчувши ту благодать, і прийнявши її в своє серце людина стане на вірний шлях, котрий приведе її до спасіння.

По закінченні святкового водоосвячення владика Пантелеімон виголосив проповідь, і святкові вітання присутнім.

Пресслужба Уманської єпархії

Категория: Архипастырь | Просмотров: 993 | Добавил: eparhia-uman | Рейтинг: 0.0/0 |