Четверг, 16.05.2024
Статьи и публикации [1]

Главная » Статьи » Проповеди

Страницы: « 1 2 3 »

«Небо и земля днесь пророчески

да возвеселится, ангели и человецы

духовно да торжествуют: яко Бог во

плоти явися, сущим во тьме и сени седящим»

(Стихира свята на літії)

Возлюблені у Новонародженому Богонемолвяті Христі чада – отці, ченці та черниці, брати і сестри! Сердечно вітаю вас із великим та всеславним святом Різдва Христового, яке дарує нам світлу благоговійну радість про Сина Божого, що прийшов у світ «заради нас і заради нашого спасіння».

Проповеди | Просмотров: 817 | Добавил: Alex | Дата: 06.01.2011 | Комментарии (0)

АРХІПАСТИРСЬКЕ ПОСЛАННЯ
Преосвященнішого Пантелеімона, єпископа Уманського і Звенигородського,
священнослужителям, ченцям та черницям, а також усім мирянам
Уманської єпархії Української Православної Церкви

Возлюблені о Господі чада благословенної Уманської землі!
Звернутися до вас із цим посланням мене спонукала стурбованість станом духовного життя на деяких із парафій нашої єпархії, а також тими процесами, які відбуваються у них.
До Єпархіального управління Уманської єпархії останнім часом стали надходити письмові та усні скарги священнослужителів та мирян на те, що в деяких храмах нашої єпархії з’явилися послідовники псевдоправославного вчення вчительки із Чернівецької області Гарафіни Маковій.
Зважаючи на те, що у своїх книгах та газетних публікаціях згадана особа, лукаво прикриваючись православною термінологією, фактично пропагує язичництво у формі магії, вважаю своїм обов’язком застерегти православних християн від спілкування із Маковій та її послідовниками. Небезпека вчення Маковій полягає в тому, що люди, які необізнані із азами православного богослов’я, але шукають шлях до Істини, керуючись викладеними у писаннях Маковій світоглядними позиціями та практичними порадами, самі того не бажаючи занурюються у магічну стихію, яка безкінечно віддаляє їх від Живого Бога. Говорячи про Гарафіну Маковій, хочу нагадати слова апостола Іоанна Богослова, який застерігав свого часу християн: «Не всякому духу віруйте, але випробовуйте духів, чи від Бога вони, тому що багато лжепророків з’явилося у світі»(1Ін. 4,1). Із сумом мушу констатувати, що і Гарафіну Маковій впевнено можна віднести до категорії лжепророків.
Проповеди | Просмотров: 1745 | Добавил: Alex | Дата: 17.11.2010 | Комментарии (3)

Великопостное послание
ПРЕОСВЯЩЕННЕЙШЕГО ПАНТЕЛЕИМОНА
Епископа Уманского и Звенигородского
боголюбивым пастырям, всечестному монашеству и всем верным чадам Уманской епархии

«Господи, даруй ми зрети моя прегрешения
и не осуждати брата моего, яко благословен еси во веки веков. Аминь»
(из молитвы прп. Ефрема Сирина)

Возлюбленные о Господе досточтимые пастыри, честное во Христе монашество, боголюбивые миряне, братья и сестры Земли Уманской!
Поздравляю всех Вас с началом Великого поста – времени особенно благоприятного для подвига покаяния, поста и молитвы.
Дожили мы, по милости Божией, снова до тех дней, когда Церковь обращает наши мысли и чувства к самому главному в жизни: спасению наших душ! На чем же следует нам сосредоточить свои усилия? – На покаянии! Словами: «Покайтесь, ибо приблизилось Царство Небесное» (Мт. 4, 17), – началась Евангельская проповедь. «Покаяться» значит переменить свой образ мыслей, пересмотреть свое житие, выбросить из души все чуждое Богу, разрушить ту преграду, которая выросла между нами и Царством Небесным. В принципе это самоочевидно и звучит привлекательно, но на практике бывает очень трудно осуществить.
Проповеди | Просмотров: 1027 | Добавил: Alex | Дата: 14.02.2010 | Комментарии (0)

РІЗДВЯНЄ ПОСЛАНННЯ
ПРЕОСВЯЩЕННІШОГО ПАНТЕЛЕІМОНА,
Єпископа Уманського і Звенигородського,
боголюбивим пастирям, всечесному чернецтву та всім вірним чадам Уманської єпархії

Лщуют Ангели вси на Небеси, и радуются человецы
днесь: играет же вся тварь Рождшагося ради
в Вифлееме Спаса Господа: яко всякая лесть идольская преста,
и царствует Христос во веки.

Стихира на литии в канун праздника

Возлюблені у Господі всечесне пресвітерство і дияконство, боголюбиве чернецтво, брати і сестри і всі вірні чада церковні! В цей святий і всерадісний день вітаю всіх вас з великим і світлим святом Різдва Христового! Знову святі різдвяні дні звертають до Господа наш розум і серце, слугують нашому духовному повчанню, оновлюють в нас переживання єдності з Богом і один із одним в Церкві Христовій, створеній і очолюваній Ісусом Христом. Перебуваючи в молитовному спогляданні біля Віфлеємських ясел, ми знову і знову випробовуємо себе: як відповідаємо ми на любов Господа, що послав Сина Свого Єдинородного, «щоб всякий віруючий в Нього, не загинув, але мав життя вічне» (Ін. З, 16).
Проповеди | Просмотров: 1404 | Добавил: Alex | Дата: 29.12.2009 | Комментарии (0)

"Христос воскресе из мертвых, смертию смерть

Поправ, и сущим во гробех живот даровав.

(Тропарь праздника Пасхи)

Hаcтyпил праздников Праздник - Светлое Христово Воскресение - Пасха Господня!

Ликует Святая Православная Церковь, торжественно прославляя и величая Воскресшего из мертвых Господа Иисуса Христа в праздничных Богослужениях и дивных песнопениях, выражающих пасхальную радость и святую любовь верующих сердец к Воскресшему Господу, Спасителю нашему. Верою Христос вселяется в сердца наши (Еф. 3,17) и соединяется с каждым из нас.

К этому празднику мы шли очистительным путем Великого Поста - временем нашей "духовной весны", когда через труды воздержания и покаяния, укрепляемые помощью Божией, все верные чада Церкви стремились отряхнуть с себя греховную скверну, чтобы вместе с расцветающей природой самим духовно очиститься и возродится. Еще совсем недавно души наши были переполнены скорбными воспоминаниями о Голгофских страданиях, Крестной смерти и Погребении нашего Спасителя, сегодня же в этот светлый праздник Пасхи Господней наши сердца переполняются радостью о Воскресшем Христе.

Проповеди | Просмотров: 1137 | Добавил: Alex | Дата: 30.04.2009 | Комментарии (0)